«Ինչպես գրանցել համայնքը (կազմակերպությունը) PADOR համակարգում» թեմայով վեբինար` համայնքների և ՀԿ-ների ներկայացուցիչների համար
29.04.2020
Հայաստանի համայնքների միության նախաձեռնությամբ ապրիլի 28-ին անցկացվեց «Ինչպես գրանցել համայնքը (կազմակերպությունը) PADOR համակարգում» թեմայով վեբինար:
Վեբինարին մասնակցեցին Հայաստանի տասնյակ համայնքների ծրագրերի պատասխանատուներ, համայնքների հետ համագործակցող հասարակական կազմակերպությունների և հիմնադրամների ներկայացուցիչներ:
Վեբ-սեմինարավար, «Ուրբան» կայուն զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Նունե Ղազախեցյանը ներկայացրեց, թե ով կարող է գրանցվել PADOR համակարգում, ի՞նչ է անհրաժեշտ գրանցվելու համար, մասնավորապես ինչ փաստաթղթեր, դրանք ինչ տեսքով պետք է ներկայացվեն: Նունե Ղազախեցյանը նաև վեբ-սեմիների մասնակիցներին տվեց գործնական խորհուրդներ, պատասխանեց նրանց հետաքրքրող հարցերին:
Վեբինարի նպատակն էր ներկայացնել եվրոպական ծրագրերով ֆինանսավորման համար պոտենցիալ դիմորդների տվյալների առցանց գրանցման (The Potential Applicant Data On-Line Registration) համակարգը:

How to register a community (organization) at PADOR system: webinar for community project managers, for NGO representatives
On April 28 a webinar was held on the topic of ''How to register a community (organization) at PADOR system'' initiated by Union of Communities of Armenia.
The webinar was attended by dozens of representatives from communities: project managers, representatives from NGO's which cooperate with the communities.
Nune Ghazakhetsyan; the host of the webinar, Executive Director of Urban Foundation for Sustainable Development represented who can be registered at PADOR system, why is it necessary to register at PADOR, what is necessary to register at PADOR system, especially what documents are necessary etc.
The host also answered the questions of the participants.
Webinar aims to introduce The Potential Applicant Data On-Line Registration for potential applicants for European funding.