«Կանաչ քաղաքների ֆորում-2023-ը» մեկ հարկի ներքո կհամախմբի աշխարհի շուրջ 300 տեղական ներկայացուցիչների
28.08.2023
Սեպտեմբերի 4-10-ը Ռումինիայի Բրաշով քաղաքում տեղի կունենա Կանաչ քաղաքների ֆորում-2023-ը։ Այն առանցքային բնապահպանական միջոցառում է, որի ընթացքում մեկ շաբաթ Բրաշովը կդառնա կանաչ մայրաքաղաք։ Բնապահպանական այս կարևոր միջոցառումը կանցկացվի Քաղաքապետերի դաշնագիր՝ Արևելք և Կանաչ քաղաքների համաձայնագիր նախաձեռնությունների հետ համատեղ։
Միջոցառմանը կմասնակցեն ավելի քան 300 տեղական ներկայացուցիչներ ամբողջ աշխարհից և Եվրոպայից։ Զեկույցներով հանդես կգան բնապահպանական հանրային քաղաքականության ոլորտի ավելի քան 20 փորձագետներ, մասնավոր ընկերությունների գործադիր տնօրեններ։ Բրաշովի բնակիչներն ու զբոսաշրջիկները կմասնակցեն ցանցային նիստերին, փորձագետների կողմից կազմակերպվող սեմինարներին, կլոր սեղան-քննարկումներին։ Միջոցառումը լավ հարթակ կդառնա լավագույն փորձի փոխանակման և հաջողված մոդելների ներկայացման համար։
Ֆորումի ընթացքում կկազմակերպվի քննարկում բնապահպանական հանրային քաղաքականության վերաբերյալ, կանաչ անցմանը խթանելու՝ քաղաքապետարանի և նրանց գործընկերների կողմից նախաձեռնված գործունեության ցուցադրությանը նվիրված  միջոցառումներ, կլոր սեղաններ, որոնց ընթացքում հիմք կդրվեն տարբեր գործընկերությունների, կուրվագծվեն գաղափարներ։

Green Cities Forum-2023 in Brasov
Brașov, Romania – September 4, 2023 – The Green Cities Forum (GCF), the most important environmental core event in Romania, will be held in Brasov from September 4-10, 2023.
For one week, Brasov will become a green capital as the municipality, in partnership with The Covenant of Mayors & The Green Cities Accord, invites experts, representatives of local and national authorities, companies, NGOs, and citizens who choose action and accelerate the transition to greener, more sustainable cities to the Green Cities Forum.
Under the theme “Changing Perspectives. Embracing Transformation. Choosing Action. Together.“, this year’s edition puts the spotlight on the latest innovations and perspectives in sustainability, providing valuable networking opportunities and knowledge exchange. Participants will have the chance to interact with experts from various fields, such as sustainable urban planning, green mobility, renewable energy, circular economy, and many more.