«Տեղական կառավարման համար ինստիտուցիոնալ շրջանակի ամրապնդում» ԵԽ/ԵՄ ծրագրի ղեկավար կոմիտեի նիստ
Հունվարի 26-ին Ֆրանսիայի Ստրասբուրգ քաղաքում տեղի կունենա Եվրոպայի խորհրդի ԵԽ / ԵՀՔ «Տեղական ինքնակառավարման ինստիտուցիոնալ շրջանակների ամրապնդում» ծրագրի հաջորդ Ղեկավար կոմիտեի հանդիպումը:
Ծրագրային համագործակցության շրջանակում Արեւելյան գործընկերության երկրներում (Ծրագիր) «Տեղական ինքնակառավարման ինստիտուցիոնալ շրջանակների ամրապնդման» Ծրագրի երրորդ Կառավարման նիստը(ԿՆ) տեղի ունեցավ 2017 թվականի հունվարի 26-ին Ստրասբուրգում: Նիստին ներկա էին  ԿՆ նշանակած անդամները `մասնակցող երկրներում տեղական ինքնակառավարման բարեփոխումների պատասխանատու կենտրոնական իշխանությունների / նախարարությունների ներկայացուցիչները, տեղական իշխանությունների ներկայացուցիչները, պատվիրակությունների ղեկավարները կամ կոնգրեսական պատվիրակությունների անդամները, ազգային տեղական կառավարման մարմինների ասոցիացիաները, ինչպես նաեւ Եվրոպայի խորհրդի քարտուղարության եւ ծրագրի աշխատակազմի ներկայացուցիչները: Հանդիպմանը ներկա էր ԵԽ-ում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավարի տեղակալը:
ՀԽ-ն հավանություն է տվել 2016 թվականին ձեռք բերված արդյունքների վերաբերյալ տարեկան զեկույցին եւ հաստատել 2017 թ. Գործողությունների տարեկան պլանը `հանդիպման մասնակիցների առաջարկած փոփոխություններով:
Իր կանոնադրության համաձայն Ղեկավար կոմիտեն ստեղծվում է ռազմավարական նպատակ ունենալով ապահովել Ծրագրի հաջող իրականացումը եւ թափանցիկությունը, ինչպես նաեւ ստեղծել սիներջիա, այն գործում է Եվրամիության կողմից  ֆինանսավորվող եւ Եվրոպայի խորհրդի կողմից համաֆինանսավորվող Ծրագրի  շրջանակում .

Steering Committee Meeting of our CoE/EU PCF Programme “Strengthening Institutional Frameworks for Local Governance”
26 01 2017 26 01 2017
The next Steering committee meeting of CoE/EU PCF programme “Strengthening institutional frameworks for local governance” will take place in Strasbourg, France on 26 January 2017.
The third Steering Committee (the SC) meeting of the Programme “Strengthening institutional frameworks for local governance” in the Eastern Partnership countries (the Programme) under the Programmatic Cooperation Framework took place on 26 January 2017 in Strasbourg. The SC meeting was attended by the appointed members of the SC - representatives of the central authorities/line ministries responsible for local government reform in the participating countries, by representatives of local governments – heads of delegations or members of the delegations to the Congress, national associations of local governments, as well as by the Council of Europe’ secretariat and Programme staff. Also the Deputy Head of the EU Delegation to the CoE attended the meeting.
The SC approved the Annual report on the results achieved in 2016 and endorsed the Yearly Plan of Operations for 2017 with modifications proposed by the participants at the meeting.
In accordance with its Statute, the Steering Committee is set up to provide strategic guidance aiming to ensure the successful implementation and transparency of the Programme, as well as create synergy between the actors involved in implementation of the Programme under the Programmatic Cooperation Framework (PCF) for 2015-2017 funded by the European Union and co-funded by the Council of Europe.