Կազմակերպություն: Վանաձորի համայնքապետարան
Նկարագրություն․ Վանաձորի համայնքապետարանը՝ համագործակցելով Գյումրու համայնքապետարանի և Լեհաստանի Պիլա քաղաքի համայնքապետարանի հետ, ԵՄ ֆինանսավորմամբ սկսում է ԴԱՇԻՆՔ՝ հանուն կայուն և կանաչ կառավարման (ԿԿԿ ԴԱՇԻՆՔ) ABC.GoV: Alliance for Better City Governance, and in Armenian)) ծրագիրը։ Ծրագիրը մեկնարկել է 2021թ փետրվարի 1-ից։
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է ընտրել ծրագրի Հաշվետվությունների գծով մասնագետի, ով կապահովի ծրագրային գործողությունների և ընթացակարգերի համապատասխանությունը ԵՄ պահանջներին և ընթացակարգերին (PRAG) և ազգային օրենսդրությանը, կպատրաստի դրամաշնորհատուին ներկայացվող ֆինանսական ամփոփ հաշվետվությունները։
Հիմնական պարտականությունները
• Ապահովել ծրագրի ծախսերի համապատասխանությունը հաստատված բյուջեին
• Աջակցել ծրագրի ղեկավարին՝ բյուջեում թույլատրելի չափով փոփոխություններ կատարելիս
• Պատրաստել անհրաժեշտ փաստաթղթերը դրամաշնորհային պայմանագրում փոփոխություններ կատարելու և ԵՄ կողմից այն հաստատելու համար
• Տեխնիկական աջակություն ցույց տալ ծրագրի գործընկերներին ֆինանսական կառավարման հարցում, հաշվետվությունների պատրաստման ժամանակ՝ ապահովելով ԵՄ կանոնների և ընթացակարգերի հետևողական կիրառումը
• Պատրաստել ամփոփ ֆինանսական հաշվետվություններ, կանխավճարի պահանջագրեր դրամաշնորհային պայմանագրով նախատեսված ձևաթղթերի (հավելվածների), պահանջների և ընթացակարգերի հիման վրա
• Ծրագրի հաշվապահի հետ միասին ապահովել ծախսերի ստուգման աուդիտորի գործունեությունը։
Պահանջվող որակավորումները
• Բարձրագույն կրթություն տնտեսագիտության, հասարակական գիտությունների, իրավագիտոթյան, միջազգային հարաբերությունների կամ հարակից ոլորտներում,
• Դոնորների կողմից ֆինանսավորվող ծրագրերի Հաշվետվությունների գծով մասնագետի առնվազն 5-ամյա փորձ,
• Հաղորդակցության և բանակցելու գերազանց հմտություններ,
• Տարբեր առաջադրանքների վրա միաժամանակ և սեղմ ժամկետներում աշխատելու ունակություն,
• Անգլերենի իմացություն,
• Միջազգային կազմակերպությունների հետ աշխատելու փորձ։
Ծրագրի նպատակն է․ Նպաստել Վանաձորի և Գյումրու քաղաքային կայուն կառավարմանը։
Ծրագրի բաղադիչներն են․
Հետաքրքրված անձիք պետք է իրենց ինքնակենսագրությունը (CV-հայերեն, անգլերեն) և հետաքրության նամակը (պաշտոնին համապատասխանելու հիմնավորմամբ- 1 էջի սահմաններում) ներկայացնեն հետևյալ էլելկտրոնային փոստով․ [email protected] ` վերնագրում նշելով
«ABC.GoV- ԴԱՇԻՆՔ ծրագիր․ Հաշվետվությունների գծով մասնագետ»
Դիմումների վերջնաժամկետը 2021 թ մարտի 13-ն է։ Ժամկետանց դիմումները չեն ընդունվելու։ Հարցազրույցի կհրավիրվեն միայն Ընտրող հանձնաժողովի կողմից ինքնակենսագրականների հիման վրա ընտված դիմորդները։

Post Location (s)։        Vanadzor community
Description: Vanadzor Municipality, in cooperation with Gyumri Municipality, Pila Municipality, Poland, launches EU-funded Alliance for Better City Governance Project. (ABC.GoV). The Project start date is 1 February, 2021.
Within the framework of the project, it is planned to recruit an experienced Compliance and Reporting Specialist who will ensure compliance of operations and procedures with EU PRAG and national legislation, finalize financial reports before submission to the donor.
• Ensure that program expenditures are in line with the approved budget
• Assist the Team Leader in making allowable changes in the budget
• Prepare documents for requesting Amendment to the Grant Contract if needed
• Provide support and technical guidance to the project partners in financial management, preparation of reports to ensure that EU rules and regulations are consistently applied
• Prepare consolidated financial reports and payment requests in accordance with the templates, requirements and procedures set by the Grant Contract
• With the project accountant support the auditor in expenditure verification mission.
• University degree in economics, social science, law, international relations or other related fields
• At least 5 years of experience as a compliance and reporting specialist in Donor funded projects
• Excellent communication and negotiation skills
• Ability to work on different tasks at the same time and under time pressure
• Proficiency in English
• Work experience with international organizations.
Remuneration․  According to the salary history, but not more than budget by the project.
3. The residents of Vanadzor and Gyumri are more knowledgeable and aware of adverse effects of plastic waste and fuel transportation on human health and environment, change behaviour to contribute improvement of service delivery.
How to apply? Interested candidates can submit their CV (arm, eng) and Cover letter (within 1 page) to the following e-mail ․ [email protected]  mentioning “ABC.GoV – Compliance and Reporting Specialist in the subject line. The deadline for applications is 13 March, 2021. Overdue applications will not be accepted. Only the shortlisted applicants will be invited for an interview.