Կանոնադրություն

Միության նոր խմբագրությամբ կանոնադրության նախագիծ

Նախագիծը հաստատվել է 2017թ. հունվարի 20-ին կայացած Միության Հանրապետական խորհրդի նիստում՝ այն մինչև Միության Ընդհանուր ժողովը փոփոխված օրենսդրությանը համապատասխանեցնելու պայմանով։

Հայաստանի համայնքների միության նախագահի ընտրության ընթացակարգը

Առաջադրված թեկնածուներ

Հայաստանի համայնքների միության նախագահի, Հանրապետական խորհրդի, վերստուգիչ հանձնաժողովի անդամների համար առաջադրված

ԹԵԿՆԱԾՈՒՆԵՐԻ ՑԱՆԿ


Հայաստանի համայնքների միության նախագահի թեկնածու՝ Էմին Երիցյան


Հայաստանի համայնքների միության վերստուգիչ հանձնաժողովի անդամների թեկնածուներ

Մարզ

Համայնք

Անուն, Ազգանուն

Վայոց Ձոր

Գլաձոր

Արմեն Մովսիսյան

Սյունիք

Չափնի

Նորայր Թումանյան

Արագածոտն

Ոսկեվազ

Հայկ Հովհաննիսյան

Կոտայք

Առինջ

Գագիկ Սարգսյան

Շիրակ

Աշոցք

Արթուր Ալոյան






Հայաստանի համայնքների միության Հանրապետական խորհրդի կազմում ըստ մարզերի գյուղական համայնքների  թեկնածուներ

 

Արագածոտն

Օշական

Արամ Ներսիսյան

Արագածոտն

Քուչակ

Հովիկ Ամիրյան

Արագածոտն

Դաշտադեմ

Անդրանիկ Ավետիսյան

Արագածոտն

Նոր Ամանոս

Վահրամ Ավետիսյան

Արագածոտն

Սասունիկ

Արման Մարգարյան

Արագածոտն

Եղիպատրուշ

Մարզպետ Գրիգորյան

Արարատ

Արբաթ

Արայիկ Պետրոսյան

Արարատ

Ուրցաձոր

Ռաֆիկ Անդրեասյան

Արարատ

Այգեպատ

Սերյոժա Պետրոսյան

Արարատ

Նշավան

Պապ Հակոբյան

Արարատ

Նորաշեն

Նորայր Գրիգորյան

Արարատ

Բերդիկ

Իշխան Թարվերդյան

Գեղարքունիք

Սարուխան

Հովհաննես Չիչոյան

Գեղարքունիք

Ծովազարդ

Արամայիս Ենգոյան

Գեղարքունիք

Լանջաղբյուր

Յուրիկ Բաղդասարյան

Գեղարքունիք

Շատվան

Լյովա Աբրահամյան

Գեղարքունիք

Լճաշեն

Կորյուն Մարգարյան

Գեղարքունիք

Ծափաթաղ

Թագուհի Բոյախչյան

Արմավիր

Փարաքար

Սամվել Վարդանյան

Արմավիր

Մերձավան

Լևոն Գրիգորյան

Արմավիր

Զարթոնք

Պարույր Սարգսյան

Արմավիր

Շենիկ

Կորյուն Մինասյան

Արմավիր

Վարդանաշեն

Արթուր Մանուկյան

Արմավիր

Արևաշատ

Սուսաննա Գևորգյան

Արմավիր

Պտղունք

Կարապետ Արթենյան

Շիրակ

Փանիկ

Վարդան Մակեյան

Շիրակ

Ախուրյան

Արծրունի Իգիթյան

Շիրակ

Մեղրաշեն

Հունան  Պետրոսյան

Շիրակ

ՆորԿյանք

Արա Սուքիասյան

Շիրակ

Շիրակավան

Մարատ Մկրտչյան

Շիրակ

Ազատան

Վարդան Իկիլիկյան

Վայոց Ձոր

Զառիթափ

Սիմոն Բաբայան

Վայոց Ձոր

Արենի

Րաֆֆի Խաչատրյան

Վայոց Ձոր

Ռինդ

Հուսիկ Սահակյան

Վայոց Ձոր

Շատին

Տիգրան Խուդոյան

Տավուշ

Սևքար

Թաթուլ Թելոյան

Տավուշ

Բերքաբեր

Արթուր Մադաթյան

Տավուշ

Չորաթան

Վարուժան Բաղմանյան

Տավուշ

Այգեհովիտ

Լևոն Գրիգորյան

Տավուշ

Խաշթառակ

Անդրանիկ Վիրաբյան

Լոռի

Լեռնանցք

Լևիկ Աբգարյան

Լոռի

Կաթնաջուր

Արմեն Պապոյան

Լոռի

Օձուն

Արսեն Տիտանյան

Լոռի

Կարմիր Աղեկ

Վաչագան Հովհաննիսյան

Լոռի

Կուրթան

Մհեր Գևորգյան

Լոռի

Գարգառ

Կարեն Զալինյան

Լոռի

Հաղպատ

Վահրամ Քառյան

Լոռի

Մեղվահովիտ

Համեստ Շահբազյան

Սյունիք

Սյունիք

ՍամվելՍարգսյան

Սյունիք

Լոր

Դավիթ Առուստամյան

Սյունիք

Տաթև

Մուրադ Սիմոնյան

Սյունիք

Տեղ

Ներսես Շադունց

Սյունիք

Բռնակոթ

Ատոմ Առաքելյան

Սյունիք

Շրվենանց

Արմինե Մանուկյան

Կոտայք

Ակունք

Հունան Ռուբենյան

Կոտայք

Քասախ

Արա Մկրտչյան

Կոտայք

Ջրվեժ

Ռոբերտ Պետրոսյան

Կոտայք

Բջնի

Արմեն Մաթևոսյան

Կոտայք

Մրգաշեն

Արամայիս Արամյան

Կոտայք

Կարենիս

Արմեն Բաղդասարյան








































Հայաստանի համայնքների միության Հանրապետական խորհրդի կազմում կանան քվոտայով անդամների թեկնածուներ

Արարատ

Վերին Դվին

Լյուդմիլա Պետրովա

Շիրակ

Ամասիա

Ջեմմա Հարությունյան

Կոտայք

Նոր Երզնկա

Ալինա Հարությունյան